facebooktwitterrssyoutube

sigaraPasif içici olarak dahi sigara dumanının olduğu ortamlardan uzak durmaya özen göstermeniz sağlığınız açısından önemlidir. Sigara içen bir kimse değilseniz bile, sigara dumanında bulunan bazı maddeler bu dumanı solumanız yoluyla kan dolaşımınıza geçecektir. Sigara içilen ortamlarda ne kadar çok bulunursanız bu maddelere pasif içici olarak o kadar çok maruz kalırsınız.

Yapılan bazı araştırmalar, kendisi içici olmasa dahi başkasının sigara dumanına maruz kalan annelerin, sigara dumanına maruz kalmayan annelere göre zaman zaman kilosu daha düşük bebekler doğurduğunu ortaya koymaktadır.

Bütün bunları yanı sıra, sigara dumanının birçok negatif etkisi olduğu herkes tarafından iyi bilinen bir gerçektir. Sigara dumanı hamile annelerimizde plasentaya zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda bebeğin kilosunun düşük olmasına neden olur ve zekasını da olumsuz yönde etkiler.

Anne adayları, pasif içiciliğin anne ve bebek üzerinde bilinmeyen başka etkilerinin de olabileceğini hatırda tutmalısınız.

Sigaranın zararlarının bilincinde olan bireyler olarak, pasif içici olarak dahi olsa tedbirli olmakta yarar var.

İşbu site, hastalıkları teşhis etmek, önlemek ve tedavi etmek amacı ile ürünler ve hizmetler sunar. Muayenehanede ki her hizmet, her iş yaptığı ülkenin ilgili devlet organları tarafından denetlenir.
İlgili yasalar uyarınca, halk, verilecek hizmetler ve tedaviler karşısında yasalarla korunur. Bu sitedeki tüm bilgiler ışığında ifade bulan öneri, tedavi ve tanı bilgileri tamamen size uygulanacaktır anlamı taşımaz.
Bundan dolayı, bu sitede yer alan bilgileri ve verilen birtakım tedavi önerilerini öncelikle kendi doktorunuza ya da bize danışmanız gerekmektedir.