facebooktwitterrssyoutube

  1. gogus hastaliklariEğer ilacı ilk kez kullanıyorsanız veya 14 gün ya da daha uzun bir süreden beri kullanmadıysanız, önce 1 kere havaya püskürtüp deneyiniz. Mümkün olduğu ölçüde inhalerinizi kullanırken ayakta durunuz veya dik pozisyonda oturunuz.

  2. Ağızlığın kapağını çıkartınız. Ağızlığın içinin temiz ve açık olduğunu kontrol ediniz. İnhaleri birkaç kez sallayınız.

  3. İnhaleri baş ve işaret parmaklarınız ile tutunuz, yavaşça ağzınızdan nefesinizi verebildiğiniz kadar dışarı veriniz ve ardından hemen ağızlığı dişlerinizin arasına yerleştiriniz (Ağızlığı ısırmayınız. Tüpü alt kısmı yukarı bakacak biçimde dikey halde tutunuz.)

  4. Ağızlığı dudaklarınız ile kavrayınız ve dudaklarınızı sıkıca kapatınız. Başınızı hafifçe geriye doğru eğiniz. Ağzınızdan yavaşça soluk almaya başlayınız. Derin bir şekilde nefes almaya devam ederken aynı anda tüpe bir sefer bastırınız.

  5. İnhaleri ağzınızdan çıkarınız ve nefesinizi en az 10 saniye ya da mümkün olduğunca çok tutunuz. Ardından nefesinizi boşaltınız.

  6. Başka bir uygulama daha gerekiyorsa en az bir dakika bekleyiniz ve ardından aynı işlemleri tekrar ediniz. Kullanımdan sonra ağızlığın kapağını tekrar yerine yerleştiriniz. İnhalerinizi düzgün bir biçimde kullandığınızdan emin olmak için bu aşamaları ayna önünde deneyebilirsiniz.

  7. Ağızlığın dışını haftada en az bir kez kuru bir bezle siliniz. Ağızlığı temizlemek için su veya başka bir sıvı kullanmayınız.

  8. Ağızda maya enfeksiyonu (pamukçuk oluşumu; beyaz, sarı veya krem renkte benekler, vb.) oluşma riskini azaltmak için inhalasyonu kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

İnhaler Cihazı kullanırken en çok yapılan yanlış:

Hastaların çoğunda inhalasyon teknikleri hatalıdır. En sık yapılan yanlışlık inhalasyon öncesi nefes verilmesinde ve inhalasyonun yavaşça yapılmasında görülmüştür.

 

UNUTMAYINIZ Kİ İNHALER CİHAZLAR ÇOK ÇEŞİTLİDİR VE HERBİRİNİN KULLANIMI OLDUKÇA FARKLIDIR. SİZE REÇETE EDİLEN İNHALER CİHAZINIZIN MUTLAKA DOKTORUNUZ TARAFINDAN SİZE GÖSTERİLMESİNİ İSTEYİNİZ!

İşbu site, hastalıkları teşhis etmek, önlemek ve tedavi etmek amacı ile ürünler ve hizmetler sunar. Muayenehanede ki her hizmet, her iş yaptığı ülkenin ilgili devlet organları tarafından denetlenir.
İlgili yasalar uyarınca, halk, verilecek hizmetler ve tedaviler karşısında yasalarla korunur. Bu sitedeki tüm bilgiler ışığında ifade bulan öneri, tedavi ve tanı bilgileri tamamen size uygulanacaktır anlamı taşımaz.
Bundan dolayı, bu sitede yer alan bilgileri ve verilen birtakım tedavi önerilerini öncelikle kendi doktorunuza ya da bize danışmanız gerekmektedir.